Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wojskowe Targi Służby i Pracy

2023-03-13 17:40
 

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji po raz pierwszy organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wśród 15 miejsc wybranych na to wydarzenie znalazło się również Mogilno.

Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w dniach 17-18 marca (piątek-sobota) w godzinach 9:00-18:00 na terenie przy hali (ul. Grobla 1b).

Oprócz pokazu nowoczesnego sprzętu wojskowego będzie można m.in. wysłuchać koncertu orkiestr wojskowych z Bydgoszczy, wziąć udział w pokazach przygotowanych przez uczniów klas mundurowych czy przysiędze wojskowej. Zainteresowani wstąpieniem do służb wojskowych będą mogli poznać specyfikę pracy żołnierza oraz odbyć rozmowy ze studentami uczelni wojskowych i samymi żołnierzami. Dla chętnych nie zabraknie wojskowej grochówki, a także chleba z wojskowej piekarni mobilnej.

Program targów wzbogacą liczne atrakcje. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, czołgu LEOPARD 2A5, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK, wielozadaniowego śmigłowca GŁUSZEC, ciężkiego kołowego pojazdu ewakuacji i ratownictwa technicznego HARDUN, wielozadaniowego pojazdu kołowego HUMMER, sprzętu będącego na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, wyposażenia wojskowego, jak również pokazy dynamiczne działań żołnierzy. W Mogilnie będzie można też wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy i zobaczyć pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu, a także wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Kujawia" z Bydgoszczy. Wśród dodatkowych atrakcji będą także występy artystów z Mogileńskiego Domu Kultury, z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, prezentacje pierwszej pomocy, pokazy uczniów klas mundurowych Oddziałów Przygotowania Wojskowego, możliwość odbycia strzelania na urządzeniu treningowym CYKLOP, udział w konkursie "Nowoczesna Armia" oraz paintball.

18 marca o godzinie 11:00 organizatorzy dodatkowo zapraszają na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 56. Bazy Lotniczej. W trakcie trwania targów nie zabraknie prawdziwej wojskowej grochówki i wypieku chleba z wojskowej piekarni mobilnej.

Targi to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Wydarzenie to będzie realizowane w 15 miastach w Polsce. Jego celem jest zainteresowanie wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

- Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny - podkreśla Mariusz Błaszczak - wicepremier, minister obrony narodowej.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Różne drogi do służby wojskowej

W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa - kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Podchorążowie z akademii wojskowych będą także promować działalność swoich uczelni i zachęcać do podjęcia studiów wojskowych w uczelniach wojskowych: Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych oraz Akademii Sztuki Wojennej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Seria Q&A z rekruterem

Podczas targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Możesz stać się jednym z nich

Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy w miejscowości Mogilno udzielają: nieetatowy rzecznik prasowy Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Andrzej Sowa tel. 727 012 341 oraz szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Inowrocławiu ppłk Janusz Łyżeń tel. 514 898 984. (I)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [2]

 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » do obywatel (Bolo | 16-03-2023, 10:21:11)

No spoko,ale rozumiem że obowiązkowe przeszkolenie obejmie wszystkich obywateli,bez względu na płeć i status społeczny? Politycy,dzieci polityków,kobiety wszyscy powinni bronić ojczyzny prawda? A wiesz że w nowelizacji ustawy o obronie w kwestii cwiczen rezerwistow są zapisane wyjątki i własnie politycy i ich dzieci są zwolnieni.I w razie W pierwsi uciekną z kraju, ja również. A Ty giń za nich ;)

 » do Obywatela (max | 16-03-2023, 07:34:50)

Warto jeszcze nadmienić, że nasz naród jest nacją niezbyt lubianą w Europie, tak że tłumów stojących z nami w szeregu nie widzę. Do tego jeszcze jesteśmy w zasadzie skonfliktowanie ze wszystkimi sąsiadami, a o wschodniej granicy nawet nie wspomnę. Patrząc realnie liczymy w zasadzie wyłącznie na USA, reszta nie kiwnie palcem w przypadku ataku.

 » Buahaha (Mieeetek | 15-03-2023, 17:03:00)

Komandos..a te od niskorosłego kawalera, bohatera-pod kołdrą- stanu wojennego, to niby tylko o Polsce myślą.. xd

 » Podobnie (abc | 15-03-2023, 15:01:01)

Ukraina i Rosja to ta sama mać. Kiedyś wsólnie z nami walczyli. Sami są warci siebie. Po co my w to mieszamy? Moze ktos wierzy ze Biden ze odwiedza nas po to żeby pomagac a nie sprzedawać ich broni. Pomyslec tylko ile nas bedzie kosztowało płacenie Ukraincom legalnie pracującym w przyszłości.

 » do bolo (Obywatel | 15-03-2023, 13:45:24)

Sojusze, powiadasz...hmmm. Cofnij się o kilkadziesiąt lat naszej historii a może zrozumiesz jak nasz kraj wyszedł na sojuszach z krajami zachodnimi. Stara maksyma mówi: "umiesz liczyć - licz na siebie". Już to widzę oczami wyobraźni, jak Niemcy, Francuzi czy Hiszpanie lub Turcy czyli członkowie NATO, walczą na naszym froncie wschodnim z ruskimi za niepodległość naszego kraju. A oparcie sojuszu wyłącznie na USA niestety do niczego dobrego nie będzie prowadzić. Powinniśmy raczej brać przykład ze struktur społecznych Izraela, gdzie większość obywateli jest przeszkolonych do obrony kraju, ze względu na położenie geopolityczne. Zresztą w podobnym znajdujemy się obecnie my...

 » Rezerwa (abc | 15-03-2023, 11:55:54)

Fajnie by było zjeść grochówke prawdziwą jak za komuny. Nie wspominając o słoninie konserwowej. Kto był ten wie. A porównanie 40 ketnich dziadziusiów z młodymi to porażka młodzieńców.

 » wojsko (komandos | 15-03-2023, 09:20:18)

masz rację miejscowy, ale to już było, rządzący z tamtych czasów nie obchodziła Polska, a jedynie kasa, i nadal pachnie im władza żeby dalej móc k....ść, kto tego nie rozumie, rozumku nie ma

 » komandos (Yogi Babu | 15-03-2023, 08:36:36)

Komandosie (były, obecny czy przyszły?), nic o mnie nie wiesz, ale już stwierdziłeś że, zazdrość przeze mnie przemawia. Przemawia to doświadczenie życiowe i zawodowe. Zrozumiałeś? Jak nie masz za sobą co najmniej 15 lat służby, to nie mam z tobą co dyskutować. Ja już nie muszę niczego "zazdrościć" i nigdzie się "dostawać". "Komandos" , mam nadzieję że nie z WOT-u. Byłbym zapomniał: pampersy sobie kup. W razie jak byś trafił (przez przypadek) na "wschodnią flankę" i popuścił z wrażenia, chłopakom z batalionu narobił byś obciachu. Bez odbioru - komandosie.

 » targi (miejscowy | 14-03-2023, 22:28:12)

Super armia była za czasów liberałów. Liczyła 60 tys ludzi i cała mieściła się na stadionie średniej wielkości. Zamiast WOT-u były Narodowe Siły Rezerwowe przyjmujące dziadusiów po 40 roku życia.

 » Ale... (Innaja2467@ty | 14-03-2023, 20:15:48)

Ale oni serio myślą, że w Mogilnie kogoś znajdą? Brak szans same chłopaki w rurkach albo dzieci kwiaty.Masqkra.

 » do Yogi (Mieeetek | 14-03-2023, 14:49:04)

Raczej dotarło do nich że ciężko będzie osiągnąć zamierzony cel w postaci 300 tysięcy żołnierzy.. Teraz jest w Polsce mniej żołnierzy niż...myśliwych. Żołnierzy jest około 118 tysięcy (pisiory podają że ponad 165 tysięcy bo wliczają WOT), a myśliwych ok 135 tysięcy.. A aż tylu chętnych do wojska nie ma..

 » ...buahahaha.. (Mieeetek | 14-03-2023, 10:01:24)

...takie szkolenie wojskowe przydałoby sie nie jednemu komentującemu tutaj.. same bohatery od klikana w klawisze... zenada..sam bym sie zgłosił gdyby nie to że mam kategorie D...

 » targi (komandos | 14-03-2023, 09:30:30)

do tego misia Yogi, kolego zazdrość przez ciebie przemawia, sam chciałbyś się dostać ale niestety takich co się w nocy moczą nie rekrutują, hi hi

 » Żenada (Bolo | 14-03-2023, 08:53:50)

Żenujące,kolejny raz za nasze pieniądzę spełniane są fanaberie rządzących.Kaczorek wymyślił sobie większą armię i teraz będą promować wojsko,a jak to nie poskutkuje to wróci ZSW. To nic że NATO ma 3,5 ml żółnierzy i po to jesteśmy w tym sojuszu,żeby przeciętny Kowalski nie był zmuszony do stania się mięsem armatnim. Bojkotujcie te targi o ile macie trochę rozumu.

 » Wojna (Yogi Babu | 14-03-2023, 08:13:41)

Małymi "kroczkami" przygotowują społeczeństwo do wojny. Takie tam "niewinne" targi służby i pracy we wojsku. Ruszyła rekrutacja (dobrowolna) na pełną skalę. Dla chętnych perspektywa "błyskawicznej kariery i świetlanej przyszłości" Później rzeczywistość okazuje się inna.

 » do Mieeetka (Zdzichu | 14-03-2023, 08:03:51)

Znów kozi synu piszesz nie na temat??? Czy znów rozdwojenie jaźni???

 » ... (Mieeetek | 13-03-2023, 19:56:24)

No podszywacz..dajesz..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie w Dąbrówce (4)
 » Krzesiński nadal starostą? (55)
 » Wyburzą budynki (4)
 » Zdrowe odchudzanie (0)
 » Przejażdżka z promilami (3)
 » JW: Zmiany w radzie (36)
 » STRZELNO: Radni wybrani (9)
 » POWIAT: Nowi radni (71)
 » MOGILNO: Wybraliśmy radnych (43)
 » WYBORY 2024: Strzelno (13)
 » WYBORY: Jeziora Wielkie 2024 (9)
 » WYBORY: Dąbrowa 2024 (30)
 » Wybory Samorządowe 2024 [Relacja] (147)
 » Jak oddać ważny głos? (0)
 » 63-latek stracił 1500 złotych (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ