Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Marsz milczenia w Mogilnie

2010-04-17 19:12
 

Punktualnie o 19-tej spod klasztoru wyruszył marsz milczenia w hołdzie ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu.

- To są takie naturalne odczucia. Niektórzy ludzie tego potrzebują dlatego jest to propozycja i zaproszenie dla tych, którzy chcieli to przeżyć. A jednocześnie intuicja i znajomość życia. Może nie wszyscy tego potrzebują, ale ci co przyszli chcieli to przeżyć razem - mówi ksiądz dziekan Andrzej Panasiuk.

Mieszkańcy Mogilna przeszli ulicami: Benedyktyńska, Rynek, Sądowa, Plac Wolności, Hallera i Kościuszki odmawiając w trakcie marszu różaniec. Kulminacją uroczystości było odczytanie przemówienia, które miał wygłosić Lech Kaczyński w trakcie uroczystości w Katyniu oraz odśpiewanie pieśni "Boże coś Polskę" przy pomniku katyńskim na mogileńskiej nekropolii. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [19]

 
   » KOMENTARZE [18]» dodaj komentarz   

 » Marsz i ciarki (Bobo | 23-04-2010, 21:32:57)

O ja! Rzeczywiście poszli ostro. Mnie też, aż ciarki przeszły jak to czytałem.

 » Przechodziły ciarki (Ciaras | 22-04-2010, 22:14:48)

Kto wie skąd ten cytat? - "Podczas marszu między modlitwami słychać było tylko odgłos stukających obcasów, które docierały do uszu sprawiając, że ciało przeszywały ciarki" Kurde, że też takie teksty puszczają do druku. Artykuł o poważnych sprawach a tu trzeba się uśmiechnąć czytając takie dziwactwa. Urzekające przyżycia autora tekstu i jak się domyślam uczestnika marszu. Ale chyba lepiej jakby zostawił swoje przemyślenia dla siebie. :)

 » Marsz milczenia (Analityczka | 22-04-2010, 16:06:47)

Stara jak świat jest sentencja -SREBREM JEST MOWA ZŁOTEM MILCZENIE LECZ SKARBEM NAD SKARBY JEST CZYSTE SUMIENIE-czego sobie i Wam życzę

 » marsz (sebol | 19-04-2010, 20:33:51)

miłego spaceru

 » marsz (faja | 19-04-2010, 19:44:23)

obłuda, zarówno jednych jak i drugich, rączki składają a za koszulą z diabłem za pan brat, ale niech szaraczki chodzą, ja na pewno nie pójdę, i nie dlatego że nie mam szacunku do zbrodni katyńskiej i dramatu w Smoleńsku, ale to we mnie jest, i nie muszę się z tym obnosić na pokaz,

 » udział w procesji (piotr | 19-04-2010, 18:26:28)

masz wolną wolę więc decyduj

 » OD jutra kampania.... (polak | 18-04-2010, 19:39:23)

Od jutra kampania ... niech jakiś kler mi coś powie w czasie kampanie !! na czele z rydzykiem !! KLER powinien mieć OFICJALNY ZAKAZ MÓWIENIA O POLITYCE !! Za dużo mieszają ludziom w głowach. Wystarczy posłuchać co najmniej 1h pewne radio. Głowa pęka.

 » baju baj proszę pana (bezrobotny | 18-04-2010, 14:32:19)

Moim zdanie bezsensu jest organizowanie takich marszy. Przesadzacie ludzie. na skarpetki nie macie ale do Krakowa paru pojechało

 » http://www.mmwroclaw.pl/8828/2010/4/12/nostradamus-nie-przepowiedzial-katastrofy-w-smolensku?category=news (kurczaczek | 18-04-2010, 13:14:48)

Przepraszam, przez roztargnienie nie wkleiłem linka z odpowiedzią na temat Nostradamusa. http://www.mmwroclaw.pl/8828/2010/4/12/nostradamus-nie-przepowiedzial-katastrofy-w-smolensku?category=news

 » ff (gfhgf | 18-04-2010, 13:09:06)

Ta przepowiednia to wymyślona ściema.

 » Przekonany, a raczej nieaktualny (kurczaczek | 18-04-2010, 11:32:16)

Oto odpowiedź na temat Nostradamusa. Jesteś troszkę spóźniony, bo o tym było już głośno 5 dni temu. Aha- nie pamiętam żeby w jakikolwiek sposób Papież dał sygnał że boi się śmierci, nie wiem o czym mówicie.Utrzymywanie kogoś przy życiu, czy jak kto woli ANTYEUTANAZJA (forma dogmatu Kościoła Katolickiego)a strach, lub jego brak przed śmiercią to totalnie inne sprawy! Zresztą popatrzcie na siebie - wielu z Was to zdeklarowani katolicy, z czego także spora ilość całkiem szczerzy...hm...ilu z Was nie boi się śmierci? I jeszcze buddyjskie spojrzenie na temat : "Nasze narodziny i śmierć są jednością. Nie ma jednego bez drugiego. To trochę zabawne, gdy się widzi, jak wobec śmierci ludzie są zapłakani i smutni, a wobec narodzin – szczęśliwi i zachwyceni. To ułuda. Jeżeli naprawdę chcesz płakać, to lepiej rób to, gdy ktoś się rodzi. Płacz u źródła, gdyż jeśli nie byłoby narodzin, to nie byłoby śmierci. Czy możesz to zrozumieć?" Ahjan Chah

 » Nastradamus to przewidział (Przekonany | 18-04-2010, 10:50:20)

Świadczyć ma o tym następujący fragment jego przepowiedni:

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego (...) a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

 » Odp. Waldi (amper | 17-04-2010, 23:26:02)

Nie rozumiem porównania do papieża. Skoro papież bał się śmierci, oznacza to tylko tyle, że przeczył sam sobie i swoim naukom. W tym momencie należy zadać sobie pytanie o sens wiary i istnienie boga. Stwierdzenie "Bóg tak chciał" wydaje się tym bardziej niedorzeczne i chybione.

 » A nie? amper? (Waldi | 17-04-2010, 21:51:48)

Dlaczego tak się dalej złożyło, że Bóg nie chce, aby pożegnały go głowy wszystkich Państw?

Dlaczego akurat teraz jakiś pył wulkaniczny nie pozwala pożegnać głowy Państwa?
Kiedy "nasz papież" został postrzelony bardzo zdziwiło mnie jego zachowanie, że nie chciał umierać i go ratowano. To naprawdę mną wstrząsnęło jako osobą wierzącą. Gdy z papieżem działo się coś strasznego i umierał to sztucznie podtrzymywano go przy życiu, leczono już bezskutecznie a mimo wszsystko przedłużano jego "agonię". Wtedy wstrząsnęło to mną jeszcze bardziej.

Jeśli człowiek, któy miał być ikoną wiary nie chciał umierać, aby spotkać się z stwórcą, to co ja szary człowiek mam myśleć o mojej wiarze? Czy nie wstrząsneło to Wami? Nie śmierć Papieża mną wstrząsnęła, ale to, że nie umarł człowiek w kwiecie wieku i nie człowiek który miał przed sobą całe życie (a tak się zachowywano), a zmarł człowiek, który miał być wzorem dla każdego chrześcijanina. Ciężko chore dzieci mają wpajane - nie bój się śmierci, bo przejdziesz do lepszego życia, a są dzieci bystre, które analizują naszą wiarę - "To dlaczego papież zachowywał się, jakby bał się śmierci?". Odpowiesz mi zatem na to pytanie?

 » Kler (amper | 17-04-2010, 21:40:17)

Kler miesza ludziom w głowach bo wie, że lud bogobojny to lud podatny na kierowanie i manipulację. Kler to wie, ludzie niestety nie wszyscy:)

 » Bóg tak chciał? (amper | 17-04-2010, 21:35:16)

Nie no proszę, bez takich tekstów. "Bóg tak chciał?". Nie róbmy z XXI wieku średniowiecza. Zbytnie uproszczenie jak dla mnie.

 » Bóg tak chciał (Waldi | 17-04-2010, 21:15:50)

Moja znajoma zawsze mawiała jak się wydarzyło coś w jej życiu: "Bóg tak chciał" i to chyba najlepsze podsumowanie wydarzeń z ostatnich dni.

 » eee (pol | 17-04-2010, 21:05:59)

i po co Kler miesza ludziom w głowach? Nie wystarczy masza św.? Muszą być wielkie pochody?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Niszczą drogi i ich granice (10)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (4)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (29)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (32)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (4)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
 » OSTROWO: Uderzył w drzewo (40)
 » Dachowanie samochodu osobowego (0)
 » Otwarcie PSB Mrówka w Mogilnie (0)
 » STRZELNO: Przyjęli program naprawczy (149)
 » Policjant zatrzymał złodziei (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ