Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Chcą zmian w Wylatowie

2010-08-16 14:04
 

Fani fenomenu Wylatowa, napisali list otwarty do Burmistrza Mogilna, Leszka Duszyńskiego, aby ten przypomniał sobie o tej zapomnianej przez lokalne władze miejscowości.

Jako uczestnicy akcji badawczych i monitoringowych w latach 2002-2007 w słynnym Wylatowie, których celem było rozpoznanie charakteru powstających tam znaków w zbożu oraz manifestowania się innych dziwnych zjawisk, wyrażając oczekiwania wielu ludzi, zwracamy się w formie Listu Otwartego do władz gminy Mogilno z następującym apelem:

Od roku 2000 na terenie Waszej gminy, głównie w miejscowości Wylatowo pojawiły się zdarzenia, które uczyniły zarówno tą miejscowość i jak całą okolicę słynną nie tylko w Polsce, ale znaną nawet w Europie. Powstające na polach piktogramy oraz towarzyszące im inne fenomeny skupiały uwagę mediów i opinii publicznej czyniąc to miejsce rozpoznawalnym dla przeciętnego Polaka. Po 2005 roku zdarzenia te zaczęły zanikać, ale wielu badaczy i pasjonatów nadal przybywa w to miejsce. Tego lata w pierwszy weekend lipca odbył się tutaj III Zlot Fanów Wylatowa.

Pamięć przeżytych tutaj w czasie wakacji niezwykłych chwil tkwi głęboko w umysłach setek ludzi a pojawienie się w mediach newsów przypominających o charakterze tego miejsca nadal przykuwa uwagę wielomilionowej widowni.

Tym bardziej dziwi nas brak jakiegokolwiek zainteresowania miejscowych władz wykorzystaniem, w pozytywnym sensie, niezwykłej historii tego miejsca i wykorzystania tej sprawy w promocji Waszej gminy.

Zwracamy się z prośbą o podjęcie działań, które będą przypominać opinii publicznej o niezwykłych historiach jakie zdarzyły się na tym obszarze.

Po pierwsze - prosimy o renowacje znaków "STREFA ZERO" jakie stanęły przed laty przy szosie w Wylatowie. Pasażerowie tysięcy samochodów przejeżdżające tą trasą oglądają mało już estetyczne plansze, co nie robi dobrego wrażenia.

Po drugie - warto byłoby także już w przyszłym roku pomóc "fanom Wylatowa" z całej Polski zorganizować na większą skalę kolejny IV już ich Zlot.

Po trzecie - uważamy, że w przyszłość w tej okolicy powinno powstać coś w rodzaju stałej multimedialnej wystawy ukazującej istniejące ogromne zasoby archiwalne dokumentujące wydarzenia sprzed lat.

W myśleniu o przyszłości Waszej gminy warto brać przykład z innych. Proszę popatrzeć co zrobiły władze miasta Roswell w stanie Nowy Meksyk w USA. Dzięki działaniom promocyjnym władz lokalnych miejscowość ta stała się wielką atrakcją turystyczną dla fanów kosmosu i niezidentyfikowanych obiektów latających, co przynosi wymierne korzyści finansowe mieszkańcom tego miasta.

Wylatowo ma wielkie szansę, aby tu, w Europie stać się takim miejscem.

Z poważaniem!
Janusz Zagórski, Bolesław Kula
6 sierpnia 2010r.

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » UFO xD (przemek1386 | 25-09-2010, 10:36:47)

W sumie napisali dobrze bo nasz powiat ma szansę się wypromować na wielką skalę światową i nie czaję duszyńskiego jak nie może tego zrobić ;/

 » Wylatowo (GREG | 24-08-2010, 22:10:17)

ja tam baraszkowałem z laskami po okolicach Wylatowa ,ale zadnego UFO nie widziałem

 » POLSKA RZECZYWISTOSC (sonar | 20-08-2010, 23:10:20)

...i znów jak to w Polsce jest kilku co chca zrobic coś by uatrakcyjnić wiochę a naprzeciw staje razem krzykliwa grupa nierobów,żuli i przykoscielnych dewotów blokujacych jakiekolwiek działania by ucywilizować miejscową ciemnotę. Niema się co dziwić że młodzi inteligentni uciekaja z takiego zadupia.

 » gleba (gleba | 19-08-2010, 19:24:54)

spier...cie z Wylatowa mogilszmeni

 » Jak czytam wpisy z błedami (błędy | 17-08-2010, 10:01:23)

Jak czytam wpisy z błędami to przed oczami widzę SARNOWSKĄ ... gdzie ta kobita się pcha do władzy , w jej wieku i podejściem do życia . Zajęłaby się na stare lata rodziną a nie miesza w gminie ....Ela do domu

 » Czas na zmiane (Diego | 17-08-2010, 09:58:05)

Zgadzam się co do stwierdzenia iż obecna władza nie dba o inicjatywy organizowane poza Mogilnem, a szkoda...

 » Do wdowy (wdowiec | 17-08-2010, 07:38:21)

Komentarz jak zwykle na poziomie imbecyla . Pozdro

 » napiszmy do rafała (alf | 17-08-2010, 00:49:02)

Witam popieram wasz temat . Proponuje organizacje festiwalu '''''''''''''ufo który był jeden z głosniejszych w naszym regionie . Napiszcie do byłego organizatora ( Rafała ) moze ona wam pomoze .

 » Czyja inicjatywa? (ap | 16-08-2010, 22:10:30)

Przede wszystkim czyja to jest inicjatywa?? Jakiejś organizacji?? Mieszkańców Wylatowa?? NIE!! Poza tym jak podatnik jestem przeciwny stawianiu miejskich tablic reklamowych i dopłacaniu do zlotów kogokolwiek, z kasy miasta. Jednak jakaś wystawa, sala ze zdjęciami, artykułami zn gazet by się przydała. W końcu Wylatowem zainteresowany był swego czasu cały świat..... i nadal jest, choć w mniejszym stopniu.

 » do mieszkaniecCMG2 (wzorzec | 16-08-2010, 20:13:01)

Muszę napisać,że nie masz racji.Każdy,kto pisze pismo do urzędu,powinien je pisać poprawnie,ale najistotniejsze jest ,aby z pisma wynikało o co chodzi.To urzędnik jest zobowiązany,aby w odpowiedzi podać podstawę prawną,co stosowane jest bardzo sporadycznie.Najczęściej podstawę prawną podaje się kiedy straszy się wnioskodawcę.Nie bądzcie złośliwi.

 » do sobieskiego (mieszkanieccmg2 | 16-08-2010, 19:59:46)

popieram. władza mogłaby coś zrobić w stylu jakiegoś UFOmuzeum zamiast budować i tak nikomu nie potrzebną i pustą w godzinach 7-16 halę sportową na Grobla ; D

 » Syf i mogiła za panowania Duszyńskiego (Delta | 16-08-2010, 18:16:44)

Duszyński nic nie zrobił w sprawie Wylatowa przez cały okres rządzenia, mam nadzieje że fani takich tematów oraz mieszkańcy Wylatowa wezmą To pod uwagę w nadchodzących wyborach.... Kraśny jaki był to był ale dbał tak samo o Miasto jaki o okoliczne wioski.....

 » błędy (Polonista | 16-08-2010, 18:06:35)

Dostałam pismo "drogą "elektroniczną i jakoś wszędzie były "ogonki"( znaki polskie), reszta merytorycznie jest OK

 » BRAWO BOLEK. .... !!! (Sobieski | 16-08-2010, 17:59:42)

Brawo popieram autorów listu. Włada ma w nosie WYLATOWO. STAROSTA i BURMISTRZ powinien postawić nowe tablice i zrobić coś w stylu muzeum UFO w WYLATOWIE. Jest tyle możliwości aby otrzymać na to pieniądze czy to z UE, samorządu wojewódzkiego, gminnego, powiatowego ale nie ma zainteresowania władzy!! Dalej pokazać że coś potraficie zrobić .. za 3 miesiące wybory !! Fundacja "Szlakiem Piastowskim" również powinna się tym zainteresować i promować LOKALNE ATRAKCJE !!

 » czarna mamba (wdowa | 16-08-2010, 15:15:31)

błęddy nie sa złe, gorsze to z czym ta wiocha chce zastartować. błedy robimy wszyscy. najwiekszy bład to to ze wstajemy rano.

 » wylatowo (ana44 | 16-08-2010, 15:06:54)

Wylatowo w porównaniu do Roswell? HA HA HA!!!

 » peeeeeeeeeeeełno błędów (mieszkanieccmg2 | 16-08-2010, 15:03:32)

po pierwsze - \"głównie w miejscowości Wylatowo POJAWIŁY SIĘ ZDARZENIA\" - pytanie - jak zdarzenia mogą się pojawiać? po drugie - \"prosimy o RENOWACJE\" - miało być chyba renowacjĘ po trzecie - \"pasażerowie tysięcy samochodów PRZEJEŻDZAJĄCE tą trasą oglądają (...)\" - chyba chodziło o przejeżdżająCYCH po czwarte - \"uważamy, że w PRZYSZŁOŚĆ w tej okolicy\" - chyba w przyszłoŚCI no i wreszcie po piąte - \"Wylatowo ma wielkie szansĘ\" - jeżeli wielkie, to szansE - ogonek, a tak dużo zmienia jeżeli już oddaje się takie pismo w ręce opinii publicznej i w ręce instytucji takich jak Urząd Miejski czy urzędników, takich jak Burmistrz, to powinno się sprawdzić pisownię i błędy. pozdrawiam

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zamienił tablice rejestracyjne (0)
 » Informacje o KSeF (0)
 » 31 mandatów za prędkość (1)
 » Logo dla poprawy wizerunku (3)
 » Praca dla kontrkandydata (52)
 » Plac zabaw z ogrodzeniem (8)
 » Majowa niedziela w Bielicach (13)
 » Świętowali z orkiestrą dętą (1)
 » Występ i mogileńska wystawa (4)
 » Kradzież hulajnogi (2)
 » Dyrektor zwolniona (43)
 » Grają już 50 lat (0)
 » Muzyczny weekend (3)
 » Zmiany w KPP Mogilno (12)
 » Jak zarządzać kadrami w firmie? (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ