Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

SZCZEPANOWO: Nowy proboszcz

2013-12-12 01:02
 

Od najbliższej soboty, 14 grudnia parafia pw. św. Bartłomieja Ap. w Szczepanowie będzie zarządzana przez nowego proboszcza.

Gnieźnieńska kuria poinformowała, że z dniem 14 grudnia (sobota) ks. Arkadiusz Rosiński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Szczepanowie zostanie mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Natomiast nowym zarządzającym parafią w Szczepanowie zostanie ks. Hubert Nowak. Warto zwrócić uwagę, że ksiądz Nowak był już kiedyś wikariuszem w parafii klasztornej w Mogilnie. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [31]» dodaj komentarz   

 » Po co? (pola | 14-01-2014, 22:13:47)

I po co czytać komentarze sfrustrowanych miernot??? niech inni się trują jadem

 » Coś tu nie tak (wstyd | 09-01-2014, 11:30:53)

Jeśli szafa wróciła, to znaczy, że jej nie było !!!!!!!!!!!!!!. Powiem tak - chwalić trzeba za rozwój i odnowienie tej parafii, ale zakończenie coś nie do końca wyszło. Jedno jest pewne, że to jest ksiądz biznesmen. Tak na moje oko dba o parafie, ale o swoje zbytki także. Może by powiedzieć, że łamie tu przykazania co niektóre. Poza tym księża sami mówią, że duchowość się liczy a nie dobra doczesne. A na tym przykładzie to akurat tak nie jest. Poza tym - temat rzeka. Pozdrawiam

 » szafa (obserwator | 03-01-2014, 15:11:14)

Taka informacja dla wszystkich, szafa o którą tyle krzyku wróciła na plebanię do Szczepanowa. Możecie zapytać naszych zaj****tych radnych, o których nie będę się wypowiadał, nie o wszystkich oczywiście.

 » yz (x | 26-12-2013, 11:57:07)

Sądzę, że gdyby chodziło tylko o szafę nikt nie robiłby problemu.

 » yz (x | 25-12-2013, 00:58:00)

Sądzę, że gdyby chodziło tylko o szafę nikt nie robiłby problemu.

 » yz (x | 23-12-2013, 23:15:35)

Sądzę, że gdyby chodziło tylko o szafę nikt nie robiłby problemu.

 » yz (x | 23-12-2013, 22:46:08)

Sądzę, że gdyby chodziło tylko o szafę nikt nie robiłby problemu.

 » opinia (mari | 22-12-2013, 23:01:51)

oj ludzie jacy wy jesteście mali rozumem jeszcze dwa tygodnie temu kościuł zaleliście łzami a za kilka dnipokazaliście jacy z was są Judasze łzy podziękowania wspólne zdięcia z księdzem a potem zapomieliście ile dla nas zrobił przez tak krótki czas tak wielkich zmian to nikt niedokonałby z nas.To że zabrał jedną szafę za takie poświęcenie to go od złodzieja wyzywacie a ile po sobie zostawił to tego niewidzicie , tyle mebli ocalił od zniszczenia przez renowację równie dobrze mógł to na stertę złorzyć i spalić i wtedy nic by nikt niepowiedział bo kto by połyślał by to uczynić .Na nowego proboszcza już też łatki przyklejacie choć nieznacie go co on złego wam zrobił to że chce poprowadzić nas przez dobrą drogę napewno niebędzie tego czynił na siłę jak ktoś niechce to niemósi ale dajcie spokój tym księdzą ,i życzę wszystkim nam rozsądku wzajemnej miłości i wyrozumiałości dla nas samych i księdza proboszcza Huberta oraz dla księdza Arkadiusza Szczęść Boże.

 » SZCZEPANOWO: NOWY PROBOSZCZ (Parafianka | 22-12-2013, 22:51:56)

Czuję rozgoryczenie, niechęć, niedowierzanie i zirytowanie. Ktoś komu ufałam zawiódł mnie i okradł. Sądziłam, że to dobry człowiek,wzór do naśladowania, w końcu to Sługa Boży. Jednak jest to wilk w owczej skórze. Myślę, że już nie odzyskamy rzeczy materialnych, bo wszyscy tu dużo gadają, ale nikt nie jest na tyle odważny, by coś zrobić. Jednak wyciągnę lekcję z tej sytuacji. Już nigdy nie dam na tacę żadnych pieniędzy, żeby nikt już mnie więcej nie okradł.

 » ... (parafia szczepanowo | 22-12-2013, 21:15:13)

Moim zdaniem ks. Hubert jest w porządku... bardzo ciekawe kazania opowiada... nie mogę powiedzieć złego słowa. ... myślę że większości się spodobał słyszałam same dobre komentarze na temat tego księdza.

 » nowy proboszcz (parafia św. Ducha Inowrocław | 21-12-2013, 20:39:40)

Nie rozumiem negatywnego nastawienia do ks. Huberta. Był w naszej parafii 3,5 roku i gdy dowiedzieliśmy się, że odchodzi każdemu było smutno. Na jego pożegnanie przyszło baaardzo dużo ludzi. Naprawdę pozazdrościć takiego proboszcza, jak tak bardzo go nie chcecie to nam go oddajcie. My z radością przyjmiemy go z powrotem do jego poprzedniej parafii!!!!

 » proboszcz Arek (nowa parafianka | 19-12-2013, 22:21:15)

Żal mi ludziska czytać tego co piszecie o starym proboszczu. Najgorsze w tym wszystkim jest to że złą sławę przypisują mu te osoby, które do niedawna mianowali się jego przyjaciółmi i często u niego gościli. Mam nadzieję że wstyd wam będzie przed innymi parafianami i przed samym ks. Arkiem jak się okaże to wszystko pomówieniem. proboszcz Hubert Nowak powinien uważać zawczasu kogo zaprasza do domu żeby za chwilkę jemu łatki nie przypisali.

 » kler (ja | 18-12-2013, 09:31:22)

coś chyba nie gra w tym duchowym stanie, nie tak powinno tam się dziać i nie ważne czy to pazerny ksiądz ze Szczepanowa, narcyz z Mogilna, czy pedofile na całym świecie, itd.. pod przykrywką koloratki robią co chcą są bezkarni, niestety przykre to ale prawdziwe, sami zapracowali na takie postrzeganie i nic tu nie wskórają wypowiedzi samych zainteresowanych czy ich przydupasów, sami niech sobie odpowiedzą: Quo vadis? klerze ???? wielki na to czas, żebyście wszystkiego nie zniszczyli

 » ks.Hubert !!!!!!!! (mogilnianin | 18-12-2013, 08:37:52)

Bardzo dobry czlowiek normalny życiowy gość!!!! Zazdroszczę wam takiego proboszcza. U nas w Mogilnie to większość księży to pazerni z resztą nie nam jest oceniać sami dobrze wiedzą jacy są i niech żyją w zgodzie ze swoim sumieniem. Tak więc cieszcie się ludziska tylko pozazdrościć wam takiego proboszcza!!!

 » proboszcz (hamlet | 18-12-2013, 06:03:53)

Lu- proszę CIĘ nie krzycz tak głosno bo to chwały nie przyniesie

 » meble-hahahahah...firanki ;-) (ktos | 17-12-2013, 22:31:41)

myslicie ze księdzu zalezy na waszych starych meblach i firankach ????? Wiecie gdzie on to ma ??????? marność marności wszystko .....

 » ................ (................... | 17-12-2013, 17:54:29)

osoby które bronią księdza Arka to przydupasy.. nikt normalny nie pochwala takiego zachowania zeby wywieźć wszystko z plebani łącznie z firankami..co ma zrobić nowy ksiądz? wstyd i tyle

 » gfgf (... | 17-12-2013, 17:49:03)

ludzie którzy bronią ks Arka to przydupasy i tyle.. nikt normalny nie będzie za tym żeby ksiądz wywiózł wszystko z plebani.... parafianie dali kase ksiedzu na to zeby kupił lub odnowił. .nikt by nie dał i każdy by olał sprawe gdyby się dowiedział ze za parę lat to zniknie i od nowa będzie trzeba kupić całe wyposażenie. wstyd dosłonie

 » parafianka (ksiadz | 17-12-2013, 11:21:53)

Nie jest mi wstyd za parafian wręcz przeciwnie bronia swojego.Te nieszczęsne meble były od wieków na plebani i powinny tam zostać jako majatek parafi.Druga sprawa jeśli chodzi o udzielanie slubow to księdzu było to na reke nieważne dla niego było iż młodzi nie chodza do kościoła,maja dwojke dzieci ważne ze zapłacili za usluge-jest bardzo pazerny na pieniądze.Trzecia sprawa to po tym co zrobil nie zasluzyl na takie pożegnanie jakie zorganizowala mu parafia.

 » jestem z Mogilna (Juras | 17-12-2013, 09:20:55)

Zgadzam się z LU w całości. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Czy wyremontowaną plebanię poprzedni ksiądz proboszcz zabrał do Chodzieży? NIE! To po co te krzyki? A ks. Hubert dał się poznać u nas jako dobry wikariusz i głosił niezłe kazania. Będzie dobrze. Wszystkim parafianom Szczepanowa i okolic życzę wesołych Świat Bożego Narodzenia i więcej optymizmu teraz i w Nowym 2014 Roku.

 » WSTYD MNIE ZA PARAFIAN... (LU | 16-12-2013, 19:09:17)

TAK JEST.WSTYD MNIE ZA NIEKTÓRYCH PARAFIAN SZCZEPANOWA...MAM NA MYŚLI TU TYCH, KTÓRZY NEGATYWNIE WYPOWIADAJĄ SIĘ NA TEMAT BYŁEGO JUŻ NIESTETY PROBOSZCZA ARKA.NIE DAŁO SIĘ TEGO TAK DOSTRZEC, PÓKI BYŁ Z NAMI.TERAZ OBRZUCAJĄ GO NAGLE WYMYŚLONYMI OSKARŻENIAMI O KRADZIEŻ I "WYŁUDZANIE" PIENIĘDZY M.IN.NA REMONT PLEBANII CZY SALKI PARAFIALNEJ.PO PIERWSZE NIKT TU NIKOGO NIE ZMUSZAŁ ABY DO TEGO SIĘ DOKŁADAŁ. BA, NIKT NIKOGO NIE ZMUSZAŁ NAWET DO CZYNNEGO UCZESTNICZENIA W ŻYCIU PARAFII...WIĘC O CO TE KRZYKI???PO DRUGIE, JAK PRZEZ WIELE LAT NIC SIĘ NIE DZIAŁO TO TEŻ BYŁO ŹLE. NIE ROZUMIEM, NIE JESTEM W STANIE TEGO OGARNĄĆ. JEŻELI KTOŚ NIE CHCE UCZESTNICZYĆ W ŻYCIU PARAFII, NIE CHCE CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA, NIE WIERZY TO PRZECIEŻ NIKT GO DO TEGO NIE ZMUSZA.BA -PO CO KORZYSTA Z SAKRAMENTÓW TAKICH JAK ŚLUB, CHRZCINY..NA POKAZ???A POTEM NAGLE W TAKICH SYTUACJACH ODCINA SIĘ OD TEGO WSZYSTKIEGO I ZACHOWUJE SIĘ TAK ŻAŁOŚNIE...BEZ KULTURY I WYCZUCIA I BEZ POCZUCIA ŻE ZWYCZAJNIE NIEKTÓRYCH RZECZY NIE WYPADA, ŻEBY ZACHOWAĆ SIĘ Z GODNOŚCIĄ I KLASĄ JAK CZŁOWIEK...I WRESZCIE NIE TAK JAK KATOLIKOWI PRZYSTOI... NIESTETY, JAK ŻYCIE POKAZUJE POPRZEZ OSTATNIE GŁOSY I KOMENTARZE, NIEKTÓRZY NIGDY NIE DOJRZEJĄ DO TAKIEJ POSTAWY...ZAWSZE BĘDZIE IM ŹLE, NIEDOBRZE, NIEPOTRZEBNIE,ZA MAŁO, ZA DUŻO...(no chyba, że proboszcz będzie im potrzebny np. do udzielenia ślubu)...obłuda... aż żal i wielki wstyd za takie postawy naszych "wspaniałych " parafian ps.nowemu proboszczowi życzę wiele wytrwałości...

 » współczuję (XxXX | 16-12-2013, 00:13:23)

Współczuję ludziom ze Szczepanowa nowego proboszcza

 » proboszcz (gość | 15-12-2013, 18:41:21)

Jaki będzie nowy proboszcz tego nikt nie wie. Wiemy jedno proboszcz Rosiński zostawił po sobie złe wrażenie. Ciągle na coś zierał, ale wykonane prace w parafii są chyba mniej warte niż zbierane kwoty???. Wyremontował plebanię, jednak odchodząc zostawił ją w strasznym stanie. Zabrał ze sobą meble które były na plebani gdy ją przejmował i stanowiły dobro parafii. Myślę, że nie nacieszy się nimi długo. Meble wrócą do Szczepanowa?! A co z piecem na salce?

 » !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@$@@@@@@@@@ (ZOŁZA | 13-12-2013, 21:32:00)

Czy będzie ten czy tamten i tak wam chleba nie przybędzie!

 » johins (john | 12-12-2013, 23:30:56)

ten ksiądz to porażka

 » do Marka (uuuuuuu | 12-12-2013, 20:01:45)

prawdą jest,że proboszcz chodził z ręcami z tyłu i tylko przyglądał się pracom.wszystko zrobili parafianie a on zarządzał.znam księży,którzy zakasują rekawy i pracują razem z ludźmi.wtedy od razu jest inaczej......niestety tutaj mi tego zabrakło..........

 » ks hubert (krzychu | 12-12-2013, 19:52:56)

A jak dla mnie ten ksiadz to pomylka. Nie mam do niego za grosz zaufania ani nie uznaje go za ksiedza.

 » b (a | 12-12-2013, 17:39:41)

Racja, wielka szkoda, że nie wraca do klasztoru :)

 » do "uuuuuuu" (Marek | 12-12-2013, 08:16:20)

Zauważ ile proboszcz zrobił dla parafii, zrobił bardzo dużo, choćby piękny park. Jak będzie teraz? Zobaczymy.

 » bez (k | 12-12-2013, 07:57:22)

Z tego co pamiętam ks.Hubert jest ok. W sumie to szkoda, że do Mogilna jako proboszcz nie wraca:)

 » proboszcz (uuuuuuuu | 12-12-2013, 06:27:00)

tamten "ciągle na coś zbierał".jak będzie teraz??

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (4)
 » Pijany jechał ciężarówką (1)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (41)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016