Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Interweniują w sprawie odpadów

2020-02-18 13:30
 

Poseł Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza złożyli do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy pismo w sprawie podrzucenia śmieci komunalnych na teren należący do Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A.

Poseł Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza wystosowali pismo do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w sprawie objęcia nadzorem wszczętego postępowania wyjaśniającego i zaangażowanie wyspecjalizowanej jednostki prokuratury do jak najszybszego ustalenia sprawcy podrzucenia śmieci w Bronisławiu i Polanowicach.

- Z dostępnych informacji wynika, że w podrzucanych odpadach znajdują się między innymi dane osobowe. Nie są to pierwsze tego typu zdarzenia na tym terenie. W krótkim czasie w dwóch miejscowościach podrzucono znaczną ilość odpadów, a zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że te sprawy mogą być ze sobą powiązane - czytamy w piśmie do Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, Andrzeja Milewskiego.

Przypomnijmy, że do nielegalnego zrzutu odpadów doszło w nocy z 12 na 13 lutego na terenie oczyszczalni należącej do zakładu ziemniaczanego z Bronisławia. Policjanci prowadzą postępowanie z artykułu 183, czyli nieodpowiedniego postępowania z odpadami. W śmieciach, które zwieziono do Bronisławia znajdują się dane osobowe mieszkańców Węgrowa i Siedlec. Można tam także znaleźć nr 5 z 2020 roku "Tygodnika Siedleckiego", który ukazał się na przełomie stycznia i lutego. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [23]» dodaj komentarz   

 » do leoan amatora (Ja | 25-02-2020, 15:55:50)

A Jasiński, Piotrowicz, Karski, Czabański, Kryże, Pietrzak... to co? Wymieniłem tylko najbardziej znanych bo o młodzieżówce PZPR i innych takich mniej znanych szkoda strzępić sobie klawiature... a to co oni tera wprowadzają to PZPR do kwadratu albo jeszcze wyżej. Jak ktoś w tamtych czach nie srał w pieluchę to pamieta jak było. PiS to wypisz wymaluj modelowy naśladowca komuny w najgorszym wydaniu.

 » Do mądrali (Zadziwiony | 23-02-2020, 18:21:38)

Ty co piszesz do interesanta bardzo proszę wyjaśnij co masz na myśli bo tak nie bardzo przytoczyles to powiedzenie. To się kupy nie trzyma

 » do (leon amator | 23-02-2020, 13:46:58)

Przez PiS wróci PRL-bis ??? A dzięki komu do parlamentu wróciły marne popłuczyny i pogrobowcy po "sile przewodniej" rządzącej "Polską ludową" w imieniu i na rzecz sowietów? Kto hołubi "Bolka" i innych TW i OZI ? Kto chce przywrócenia wysokich emerytur ubekom (o "wolnych sądach" tu akurat nie wspominam)? A kto do swojego sztabu wyborczego wziął tow. Cioska ? Kto lizał stopy Putinowi ? Jesteś "Jarku" pewien, że to robił i robi PiS lub Prezydent Andrzej Duda ?

 » Mądrala (Do interesant | 21-02-2020, 16:28:53)

Właśnie potwierdziłeś,że gdyby głupota umiała latać byłbyś królem przestworzy!!!

 » Do mądrali (Interesant | 21-02-2020, 13:50:33)

Hahaha... z rodziny C może nie jestem, ale nieładnie jak ktoś pisze anonimowo na forum, a sam nie umie zarzucić niczego im prosto w oczy. Więc dla mnie takie właśnie zachowanie jest wieśniarskie... dyskusji prowadzić może nie chcesz, bo po prostu słów Ci zabrakło i zabolało to, że ktoś Ci zwrócił uwagę Panie mądry. Punkt dla Ciebie.

 » Śmieci (Jarek | 21-02-2020, 09:59:10)

Precz z PiS !!! Mam dość już tej obłudy, pogardy, kłamstwa w TVP i wiecznego obwiniania innych z przeszłości. Nie chcemy znów żyć w PRL, a do tego oni dążą - chcą mieć monopol na wszystko !!!

 » śmieci (Do interesant | 21-02-2020, 07:08:27)

Nie mam zamiaru prowadzić dyskusji z człowiekiem,który zarzuca innej osobie pisanie niepoprawną polszczyzną a samemu kaleczy język ojczysty.Nie będę dyskutował z kimś kto dysponuje tylko językiem prosto z rynsztoku. Zakończę to cytatem(domniemam, że to słowo rozumiesz) "w słowniku kulturalnych ludzi brak dostatecznie obelżywych słów by określić takie zachowanie" jak Twoje.Pewnie jesteś z rodziny C!

 » Śmieci (Wert | 20-02-2020, 14:56:17)

Jak tak dobrze wręcz idealnie było to dlaczego PO straciło władzę?!Jakby natura chciała to by dalej rządzili przecież to naturalne jak mówiła MKB

 » Hmmm? (??? | 20-02-2020, 12:01:23)

No jak się Brejza zajął, to juz temat śmierdzi śmieciami...

 » Strzelno (Gmina | 20-02-2020, 06:08:24)

My za śmieci płacimy grube pieniądze a zobaczcie co oni robią kasa wzięta a śmieci i tak mamy pod nosem a od marca znowu do góry.

 » śmieci (rudy | 19-02-2020, 20:59:57)

Do niezgadzających się ze mną. A jakie ma znaczenie, że szambo od Trzaskowskiego (kolesia Brejzy, Łośkowej, Mikołajczaka i im PObobnych) było wywożone na grunty jakiś konkubin, szwagrów, wujków, czy innych. Ważne jest to, że było to czynione nielegalnie i wynikało z fatalnie zbudowanej (za ogromne pieniądze) i jeszcze gorzej zarządzanej oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. O milionach ton nieoczyszczonych ścieków wylanych do Wisły nawet nie wspomnę. Żeby było jasne uważam, że osady z oczyszczalni bardzo dobrze nadają się do użyźnienia gleby, jest to znany od dawna i naturalny sposób na właściwe wykorzystanie takich osadów. Ale jest warunek ! Musi to być zrobione legalnie, poprzedzone badaniem osadów (pod kątem zawartości materiałów niebezpiecznych i szkodliwych), muszą być wydane stosowne zezwolenia (w tym na transport) i wszystko wykonane prawidłowo, np. bezzwłoczne przeoranie. Dlatego skrytykowałem senatora Brejzę i poseł Łośko, że wtedy siedzieli cicho a dzisiaj chcą "pomagać". Podobnie ma się rzecz z obwodnicą Strzelna. To czysta hipokryzja, podobnie jak brak aktywności "ekologów" w sprawie "Czajki". Dodam jeszcze, że "a gdzie byli, rządzili a nic nie zrobili" ma głęboki sens, bo pokazuje i przypomina, ku przestrodze na przyszłość, że tym ludziom nie należy ponownie dawać władzy nad krajem. POkazali, że się do tego nie nadają.

 » Do śmieci co pisał do rudy (Interesant | 19-02-2020, 16:26:27)

Ej Ty co piszesz na temat wójta i iego siostry... Najpierw się dowiedz kto z kim jest czy był w związku, a później pie*** bez sensu, bo jak widać masz jakieś złe info, a Twój komentarz rozbawił mnie i innych do łez. Odnośnie wójta Jezior to on te sprawę nagłośnił i się nie obawiał niczego. Prośba na przyszłość jest taka żebyś najpierw MĄDRALO pozyskał prawdziwe info, a później pisał brednie oczywiście z poprawną polszczyzną.... Dziękuję za uwagę.

 » do rudego (Ja | 19-02-2020, 15:37:23)

Za akcje medialną odpady z Czajki we Wójcinie, wieś ta dostała dwa kilometry drogi asfaltowej na plażę i do lasu. Fajny i ładny kawałek drogi na kompletnym zadupiu prowadzącym do nikąd. Tak się to załatwia. Za pół roku o akcji nikt nie będzie pamiętał a droga zostanie, której do 2050 roku nie planowano zrobić! Ale lud pisowski wierzy bo w TVP(is) mówili...

 » posły (jungingen | 19-02-2020, 12:28:45)

kurzawa buduje drogi

 » do rudy (UPS | 19-02-2020, 11:53:49)

Nawet nie wiesz. że Pani M. Łośko jest posłem, no dzisiaj mówią posłanką (nawet posełką) na Sejm, a nie asystentką Pana K. Brejzy. Coś nie nadążasz za polityką.

 » A co Kurzawa robi (marek | 19-02-2020, 11:03:13)

Nie obrażajcie p. Brejzy. Co Kurzawa robi dla naszego Powiatu. Dlaczego Kurzawa nie reaguje. Pan Brejza ciągle jest aktywny i dba o nas region.

 » śmieci (Do rudy | 19-02-2020, 07:59:38)

Brawo za typowe myślenie pisowskie! Dzieci w przedszkolu mają lepiej ułożone w głowach od Ciebie. Zrzucanie winy lub obarczanie typu "a gdzie byli,rządzili a nic nie zrobili" nie wydaje Ci się bez sensu.Takie wypominki można i teraźniejszej władzy zafundować.Przykład? Proszę bardzo. Wójt Jezior Wielkich nie kiwnął nawet palcem gdy ten syf zaczętą zwozić na pola konkubenta siostry wójta,tak ten Pan z Wójcina to były już konkubent siostry wójta. Miłość się skończyła i nagle wybuchła afera w którą zaangażowali się pisowcy akurat przed wyborami.Wybory minęły i co? Śmieci na teren powiatu znowu są zwożone. Idąc Twym tokiem myślenia,gdzie są posłowie prawicy, dlaczego nie zareagowali na to wydarzenie? Przecież oni są tacy prawi a tym bardziej sprawiedliwi.Tutaj nie chodZi o to by jeden drugiemu dokopał ale o to by w końcu ktoś zrobił z tym syfem,śmieciami porządek.Dla mnie to może być każdy,nie musi być wyznawcą pisu albo innej partii.Wystarczy,żeby mu zależało na mieszkańcach powiatu.Jak na razie tym wszystkim posłom,radnym powiatowym,staroście itp.z Kurzawą na czele zależy tylko na głosach w czasie wyborów a potem mają wyborców swoich głęboko .....

 » śmieci (rudy | 18-02-2020, 21:02:21)

A niech Brejza i jego asystentka zajmą się sprawą syfu od ich kolesia Trzaskowskiego rozwożonych po całym kraju. A gdzie byli jak warszawskie gówna zlokalizowano w Wójcinie? Wstydu za grosz to peowskie towarzystwo nie ma.

 » śmieci (x | 18-02-2020, 20:05:00)

Oj widać, że strzeleński pomidor znów wraca na łaski PO tylko co to da? Chyba tylko o reklamowanie chodzi. PiS mu już nie potrzebny.

 » Śmieci (Ś | 18-02-2020, 18:17:24)

Do czego to dochodzi żeby jedni drugim podrzucali śmieci jak kukułka jajo. Jeszcze niech podniosą opłaty widać ten syfw rowach doskonale.Niedługo z tych śmieci się nie wygrzebiemy

 » śmieci (Rafał | 18-02-2020, 18:05:08)

nie ma co się dziwić śmieci coraz droższe, to ludzie wyrzucają i firmy podrzucają. A co to tego co zaszło z tymi odpadami myślę że we współpracy z organami z których pochodzą odpady wraz z naszą policją ustalenie winnych nie będzie skomplikowane, mamy 21 wiek pełno kamer na skrzyżowaniach i w innych miejscach. ustalić podejrzane auta które mogły to podrzucić i wszystko w temacie.

 » śmieci "grajdołka" (obserwator | 18-02-2020, 17:48:07)

Do,likwidacji Prokuraturę w Mogilnie,nawet śmieci nie są w stanie "rozliczyć",zresztą nie tylko tych śmieci,niech Okręgowa tematy prowadzi,a będzie taniej i efektywniej.Brawa dla Pani Poseł i Pana Senatora----porządkować należy ten "grajdołek" kolesiowski.

 » prokuratorzy potrzebują nadzoru (Zdzichu | 18-02-2020, 13:38:14)

a dlaczego nie do Warszawy?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Turniej piłki nożnej w Gozdaninie (8)
 » Trzy miesiące aresztu za rozbój (7)
 » Kolejne inwestycje w SPZOZ (13)
 » Wakacyjne warsztaty w muzeum (0)
 » Projekty elewacji plany remontowe (0)
 » Wybory prezydenckie 2020 (98)
 » Wakacyjne warsztaty hip-hop (0)
 » Miliony dla wiejskiej gminy (14)
 » Zderzenie w okolicach Busewa (4)
 » Darchem w #GaszynChallenge (0)
 » Nowy przypadek w powiecie (12)
 » STRZELNO: Nocny pożar (4)
 » Kolejny pijany na drodze (14)
 » Skontrolują stan autokarów (0)
 » Rządowe wsparcie dla samorządów (11)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ