Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

2021 rok bez funduszu sołeckiego

2020-02-19 21:49
 

W 2021 w gminie Dąbrowa nie będzie funduszu sołeckiego. Ma to związek z obecną i prognozowaną sytuacją finansową gminy.

Podczas minionej sesji Rady Gminy w Dąbrowie 10 radnych zagłosowało za niewyrażeniem zgody na wyodrębnienie środków stanowiących fundusz sołecki w budżecie gminy Dąbrowa na 2021 rok. Głównym uzasadnieniem tej decyzji jest brak możliwości zapewnienia środków finansowych na ten cel.

Jak informował wójt Marcin Barczykowski najwięcej pieniędzy pochłonie podwyżka dla nauczycieli oraz zapowiadany wzrost najniższego wynagrodzenia. Będzie to dodatkowo kwota blisko 1 000 000 złotych. Zdaniem wójta potrzeba miliona, by uratować gminę przed bankructwem w 2021 roku. W swojej wypowiedzi wójt Barczykowski wspominał także o ewentualnym układzie naprawczym dla gminy Dąbrowa.

Grupa sołtysów z tereny gminy wystosowała pismo do Rady Gminy w Dąbrowie ze sprzeciwem w sprawie likwidacji funduszu sołeckiego na 2021 rok.

- Prośbę swą motywujemy tym, iż jeśli nie będziemy mieli funduszu społecznego, to w tym momencie tracimy możliwość inwestowania w nasze społeczeństwo oraz otoczenie. Jednocześnie likwidacja funduszu sołeckiego spowoduje zahamowanie rozwoju naszych wsi, co przyczynia się do negatywnych nastrojów w społeczeństwie oraz spowoduje brak chęci do współpracy z sołtysami (...) Fundusz sołecki pozwala na inwestowanie w nasze małe wspólnoty, a tym samym daje możliwość pobudzenia nas i naszych mieszkańców do działań społecznych w naszych miejscowościach - -uzasadniali sołtysi w piśmie do Rady Gminy w Dąbrowie.

Włodarz gminy obiecuje powrót do funduszu sołeckiego, a obecne działania nazywa "ruchem ostrożnościowym". Ilość zabezpieczonych środków na przyszły fundusz sołecki będzie jednak uzależniona od danej sytuacji finansowej gminy.

- Mogę tylko obiecać jedną rzecz, że w każdym momencie jak tylko zobaczymy, że jest możliwość powrotu do wydatków na fundusz sołecki, czy wydatki na wsi, to wrócimy. W jakiej skali nie wiem - czy to będzie 400 tysięcy tak jak dzisiaj, czy 100 tysięcy, czy 200, 300, nie wiem. Ja naprawdę jestem zwolennikiem funduszu sołeckiego i nie ma możliwości likwidacji go do zera, bo pewne rzeczy trzeba po prostu utrzymywać i to nie jest tak, że likwidując fundusz sołecki to ja myślę, żeby po prostu nie dać pieniędzy na nic (...) Jak tylko będzie możliwość wrócimy do tematu - mówił Marcin Barczykowski.

Według radnego Andrzeja Cywińskiego sołtysom może zabraknąć środków na utrzymanie czystości we wsiach. Chodzi tu m.in. o paliwo do kosiarek, ewentualne naprawy sprzętu koszącego, a także utrzymanie świetlic wiejskich.

- Jak rzad nasz szanuje nasze społeczeństwo, czy w ogóle obywateli. 100 milionów wydaje się na podwyżkę dla nauczycieli, a 2 miliardy wydaje się na propagandę rządową (...) Sołtysi maja obawy, że nie będą mogli po prostu zrealizować podstawowych rzeczy, czyli utrzymać jakoś czystość w wiosce - mówił Andrzej Cywiński.

- Pan wójt cały czas tutaj mówi o likwidowaniu, o zamykaniu, zwalnianiu, a czemu najpierw na przykład nie pomyśleć o podniesieniu trochę tych naszych podatków? Może najpierw zacznijmy od podnoszenia, a potem, jeśli już tego nie wytrzymamy o zlikwidowaniu. Jednak z okolicznych tutaj gmin podnieśliśmy chyba najmniej podatku. Jakoś inne gminy sobie z tym poradziły podnosząc trochę więcej te podatki. Jednak wszystko u nich nadal funkcjonuje, a u nas mówi się tylko o zamykaniu, o likwidowaniu, o zwolnieniach. Najpierw zacznijmy podnosić delikatnie, nie mówię od razu tyle, co wszystkie inne gminy, ale najpierw od tego. Jeśli nie wytrzymamy wtedy ewentualnie myśleć o tych rzeczach, które są teraz - mówił radny Oskar Wróblewski.

Wójt zauważa, że z podobnymi problemami i finansowymi dylematami borykają się okoliczne samorządy. Jako przykład przytoczył gminę Janikowo. Zdaniem Marcina Barczykowskiego bycie wójtem i sołtysem z upływem czasu będzie wiązało się z bardzo ograniczonymi możliwościami.

- (...) Ja tu za coś pieniądze biorę, pracuję ileś godzin tygodniowo, miesięcznie i po budżecie widzę, że ja w zasadzie jestem tylko do tego, żeby być. Dzisiaj spadek inwestycji z 2,6 miliona tak średnio rocznie na 1 milion, czy na 500 tysięcy to jest tylko siedzenie na fotelu i bujanie się (...) Jak ja teraz mam spojrzeć mieszkańcom w oczy i powiedzieć: "Biorę pieniądze i w sumie nic nie mogę, nic nie zrobię". To jest naprawdę sytuacja bardzo zła - mówił wójt Marcin Barczykowski. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [40]» dodaj komentarz   

 » maszyny (strażak | 24-02-2020, 14:18:11)

Oj tam czepiacie się Wójta! Równiarka, hotel i jeszcze kilka innych inwestycji nietrafionych, a czy wójt robi za swoje, ciężko zarobione, nie kochani za wasze podatki. Już pierwsza kadencja miała dużo do życzenia, druga to porażka a wy wybieracie go na trzecią. Wójt sobie myśli, że jak wybraliście to może wszystko, nawet wydawać na lewo i prawo, jeździć samochodami służbowymi na prywatne wczasy, a co mu zrobicie, a no właśnie nic. Dobrze że jestem daleko i tylko przyjeżdżam do rodziny raz w roku, ale wy musicie w tym grajdołku żyć i patrzeć na ta prywatę, Współczuję!

 » Dąbrowa (Pani | 23-02-2020, 22:13:45)

Biorę pieniądze i w sumie nic nie zrobię,nic nie mogę...Proponuje zamiast takiego dużego wynagrodzenia dac Panu wójtowi mniej, niech zobaczy jak żyje się za mniejsze pieniądze A nadwyżkę przeznaczyć na cele potrzebne w naszej gminie.Inni zeby dostać takie pieniądze muszą pracować kilka miesięcy !

 » Bankruty (Do ABC | 22-02-2020, 15:16:39)

Tylko przed wyborami na wojta obecny wojt na zebraniach nic nie mowil mieszkancom ze tak zadluzyl gmine...

 » Abc (nie rolnik | 22-02-2020, 05:49:49)

Fajnie jest komentowac na portalach.nikt nie wie kto jest kto.a dlaczego tych swoich wywodow nie mowicie publicznie na zebraniach soleckich lub na sesjach.tam kazdy ma prawo przyjsc i sie wypowiedziec.brak odwagi?na zebraniach soleckich kilku ludkow,na sesjach nikogo z zewnatrz.wtedy robia co chcą,mysla ze nikt im nie patrzy na ręce.jestr adres email na stronie gminy bezposrednio do wojta.napiszcie tam do niego co myslicie o jego pracy.a najlepiej powiedziec mu to prosto w oczy

 » Do Ferdek (Maciej | 21-02-2020, 23:19:21)

Nie widziałem, ale domyślam się że pewnie zwykła stara polska albo ruska równiarka. Silnik, zapewne napęd na hydrostacie, z dwie lub trzy pompy hydrauliczne, kilka siłowników i tyle. Co tu oglądać. Stare proste maszyny najlepsze. Dobry mechanik naprawi każdą awarie bw dzień lub dwa, części tanie. Tylko zatankować i na drogi, równać bo dziury, że przejechać nie idzie. Pozdro

 » zejdzcie na ziemię (mieszkaniec | 21-02-2020, 19:43:35)

Jak bardzo trzeba być naiwnym żeby wierzyć w to,że podwyżka podatku rolnego pomoże naszej gminie? Wciąż będą zarządzać ci sami ludzie,którzy mają te same chore wizje.

 » do Oskar (Nie radny | 21-02-2020, 19:37:55)

Delikatnie to Panie Oskar podnieś swoje zacne cztery litery z fotela radnego i szybciutko uciekaj... Bo gdy nasza gmina tonie to szczury przecież uciekają pierwsze.

 » Do Maciej (Ferdek | 21-02-2020, 19:32:12)

Czy Ty masz pojęcie o czym piszesz???? Widziałeś to gminne cacko na własne oczy??? To coś można tylko zepchnąć w przepaść!Ewentualnie jeśli masz naprawdę dużą dziurę na gminnej drodze to ją tam zakop.

 » Do belfrów (Uczeń | 21-02-2020, 19:24:26)

Proponowałbym połowę nauczycieli wysłać do łagru i gmina uratowana.Ten zawód to jest dopiero męczeństwo.Pół roku nic nie robią,bo stale wolne a wiecznie wyciągają łapy!

 » Równiarka (Maciej | 21-02-2020, 17:36:12)

Moim zdaniem zakup własnej równiarki dla gminy to inwestycja trafiona. Drogi polne są w katastrofalnym stanie. Liczę że gdy ziemia przeschnie, równiarka wyrówna polne drogi, bo naprawdę ciężko jest jechać w niektórych miejscach.

 » Wójt (Nikt | 21-02-2020, 16:48:04)

Nie no po prostu brawo dla naszego Pana wójta!

 » ... (Rolnik | 21-02-2020, 13:47:51)

Tak podnieśmy podatki a co nie o 50 ale z grubej rury o 100%! Będę płacił tylko kilkaset złotych w roku dodatkowo żeby utrzymać hotel z którego nigdy nie skorzystam równiarkę która raczej już nie wyjedzie żeby choć trochę wyrównać drogi dojazdowe na pola i belfrow którym szajba do reszty odbija z wypłatami... Chcecie podnieść podatki? Ok zgoda ale niech wszyscy mają z tego choć minimalna korzyść a nie bzdetne niepotrzebne nikomu inwestycje nie mające racjonalnego wytłumaczenia.

 » Podatki (Maciej | 21-02-2020, 12:31:50)

Ja będąc rolnikiem, popieram podwyżkę podatku rolnego. Ostatnie lata są dobre dla rolnictwa. Gospodarstwa się rozwijają i mimo niższych plonów, zyski rosną. Myślę że podwyżka podatku rolnego, powinna wynieść przynajmniej 50%. Nasza gminę trzeba ratować za wszelką cenę. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

 » Zmiany zmiany (Xxyy | 21-02-2020, 09:06:41)

Dobrze tutaj jedna osoba napisała że za dużo tych pracowników w urzędzie np 2 imprezy w roku Bieg i Dożynki to po co jest jeszcze pani Ania ca ły rok przygotowywuje imprezy? Mloda pracownica w grudniu zwolniona nie minął luty ona znowu pracuje w urzędzie nie ma innych osób tylko te same co może jakieś układy znajomości? W księgowości też można by zmiany zrobić wszyscy nie są aż tak potrzebni ale co podnieść podatki A pracownicy niech sobie siedzą 8h zleci A się pogadać kawę wypije A kasa jest A niech ludzie na nich płacą no panie Wojcie może w końcu pan to zmieni choć zamiast zwalniać to pan przyjmuje czy to na etat czy staż ale pracę mają może w naszej gminie trzeba mieć odpowiednie nazwisko

 » Wróblewski (mieszkaniec | 21-02-2020, 08:33:43)

Panie Oskarze Pan jest tak głupi czy tylko się wydaję ? Sądząc po "mądrych" słowach wypowiedzianych o podwyżkach podatków Jak jest tak źle to może niech też radni zrezygnują z przysługujących im diet bo o tym nikt nie powie Powiem tak czasami milczenie jest złotem i w Pana przypadku byłoby to najlepsze co może być dla siebie samego i mieszkańców Gminy

 » Na (Dr.Mercedes | 21-02-2020, 07:48:34)

Proponuję Pana Wójta na Prezydenta. To jedyny poważny KANDYDAT do objęcie tej funkcji. Gdy cała reszta zrezygnuje....

 » rolnik (RWC | 21-02-2020, 07:03:57)

Ktoś tu pisze, że jak gmina upadnie to do Barcina, a po co gminie Barcin taki słaby obszar. To tylko do nich kłopoty.

 » o rany (ja | 21-02-2020, 06:28:26)

o rany... robi się coraz ciekawiej.... może ktoś się powinien przyjrzeć niegospodarności naszej gminy???

 » Pytanko (Morys | 20-02-2020, 22:51:13)

Panie Wójt,a masz pan cały tan fotel do bujania się? Bo w moim od pierdzenia okleina poodpadała! Jak gmina padnie to z chęcią go wezmę...

 » Do Xyz (Bobek | 20-02-2020, 22:44:00)

Nasi BEZRADNI to nieudolna mafia. Rozumiem ,że sytuacja finansowa jest słaba. Rozumiem,że trzeba wszystko reformować,ciąć,podnosić opłaty itd... ale krew mnie zalewa kiedy dowiaduję się,że kiedy jest się radnym to można dostać działkę gminną za grosze bo ma się złe doświadczenia z przetargów publicznych w przeszłości!!!!!! Tak się naprawia budżet gminny!? Pozdrawiam Pana BEZRADNEGO ze Słaboszewa. P.S.Może dziłeczkę w Krzekotowie? Aaaaa.... już dogadana...

 » Bankructwo (Egon | 20-02-2020, 22:17:59)

Mili panstwo gminy nie zadluzyl wojt z dnia na dzien tylko zrobil to w ciagu kilku lat a radni tez sie na to godzili.Mowi ze bedzie siedzial i bral pieniadze -czyli tak jak przez caly czas.Niby bida w gminie a w ubieglym roku radni dalozyli jemu dodatki do pensji bo tak dobrze zarzadza gmina.

 » Gminna Pomarańczowa Perła (Reżyser | 20-02-2020, 22:04:39)

Ktoś mądrze zauważył zakup gminnego okrętu pirackiego"Pomarańczowej Perły" vel równiary gminnych stepów! Temat na tyle ciekawy bo prawie by o nim film powstał ale niestety hollywodzcy filmowcy nie mogli tak długo czekać,aż pirat Wójt i jego dwaj majtkowie pseudomajstrowie uruchomią tę łajbę! Po wpompowaniu w to Coś tylu tak dziś potrzebnych gminie pieniędzy,po upływie prawie dwóch lat albo więcej jedyne co ta krypa pokazała to podniesienie kotwicy i przepłynięcie z suchego doku w Mierucinie pod gnojownik w Mokrem! To jest dopiero defraudacja gminnych pieniędzy! A teraz płacz?

 » Stale to samo (Pitu pitu | 20-02-2020, 21:47:04)

Wiecznie wypisujecie to samo:a rolnik ma to, a ja mam tamto...itd. Może tak każdy zajmie się sobą! Mnie przyszło żyć w mieście i mogę tylko mieć pretensje do rodziców,że się gospodarstwa pozbyli i wiecie co? W tym moim Mogilnie też jadu nie brakuje! Sąsiad na sąsiada donosi bo za co niby auto zmienił?

 » Abc (nie rolnik | 20-02-2020, 20:35:50)

Żal,ze podniasą podatki?Bez tej podwyżki gmina zginie z mapy.Przeniosa nas do Barcina,a tam dopiero zobaczycie.W tym roku podniesli srednio o 300 procent,i nikt sie nie przejmuje z czego ludzie zaplacą.Poprostu sytuacja wymusiła taką decyzję.Bo tam sie mysli głową.

 » WSPANIAŁY RADNY (ŻAL | 20-02-2020, 15:23:41)

Ta.. podnieść podatki radny zasugerował....żal!Może by zwolnić połowę urzędu bo i tak nic nie robią zajmują nie potrzebne etaty.

 » Do Rolnik (Do Rolnik | 20-02-2020, 13:55:52)

Jasne że dużo młodych dzieci rolników ucieka do miasta ale rolnik 50-60 hektarowy a takich w naszym powiecie jest większość jest w stanie kupić każdemu ze swoich dzieci mieszkanie w mieście bez kredytu albo postawić dom dziecku wybudowany na jego działce o wartości 60-70 tysięcy, taki start mało kto jest w stanie w mieście zapewnić swojemu dziecku, uczciwie pracując, kształcąc się i nie oczekiwać że państwo da. A jedyny majątek to lokum z kredytu za 400 tysięcy na kredyt kiedy własnością stanie się po 60 roku życia.

 » to się rozwijamy czy cofamy? (PiSdatki | 20-02-2020, 13:46:21)

Ktoś daje i ktoś zabiera! Tylko kto daje? Za czyje daje? Za nasze podatki! Ludu głosujący nie widzisz!?? Powoli każda gmina zmniejsza wydatki i zwiększa podatki na rosnące koszty, które drążą każdego z nas. Fajnie się daje z kogoś kieszeni, prawda! Teraz to już się nauczyli, że mogą robić co chcą. I tak lud to kupi. To co, nie powiedzieli, że dają z Twoich i jeszcze dobiorą na swoje! Zamiast na zakupy TVPis z Zenkiem za 2 miliardy.

 » Abc (nie rolnik | 20-02-2020, 13:38:09)

Gmina upadnie ale co 180 tys na hotelik pojdzie to pójdzie.

 » rolnik (RWC | 20-02-2020, 13:00:54)

Przez nie podniesienie podatków rolnikom ta Gmina upadnie.

 » K (K | 20-02-2020, 12:39:08)

Stać się rolnikiem z wyboru - nierealne kupić 30 hektarów ziemi i budynki gospodarcze i dom mieszkalny. A rolnicy tego nie kupują tylko dostają po rodzicach lub teściach, a że rolnicy wiecznie narzekają bo nie traktują swojego gospodarstwa jak biznesu. Mówił i tym Cejrowskiego że mentalność „chłopa” w polskich rolnikach i roszczeniowość wszystko zabija. A ciekawe czy kogoś w zwykłej pracy z 3 dzieci mając nawet budżet 6-7 tysięcy miesięcznie stać po „żniwach” na wymianę za gotówkę nowej więźby dachowej ? Albo spłacić kredyt pół miliona w 5 lat ?

 » Do ona (Rolnik | 20-02-2020, 11:53:54)

Skoro rolnicy tyle dostają dopłat i kredytów i w ogóle preferencji to dlaczego sama nie zostaniesz rolnikiem skoro to najlepiej zarabiająca grupa społeczna? Odwieczne walkowanie o tym jak to mamy dobrze i super a stałe narzekamy znamy już na pamięć. Dziwne tylko że z roku na rok gospodarstw rolnych ubuwa w zastraszającym tempie ubywa bo młodzi nie chcą słyszeć o tej,, sielance,, i wola iść do normalnej pracy na 8 godzin i niech się dzieje wola nieba. Sam jestem rolnikiem i nie narzekam w myśl zasady zgodziłeś się za psa to szczekaj nie podoba się to zmień zawód. A tak się składa niestety ze to nasze podatki są lwia częścią budżetu i dlaczego znowu nam chcą podcinać skrzydła...

 » Ona (Ona | 20-02-2020, 10:31:15)

Radziłbym się zastanowić nad podatkami bo w rzeczywistości gmina Dąbrowa jest rolnicza a wiadomo że rolnicy najwiecej krzyczą a najwiecej dostają dopłat, kredytów preferencyjnych, suszowych. Wiem że każdy żyje z rolnika ale oni dostają więcej niż 500+ i emeryci. Zastanawiające jest to że każdy krzyczy że państwo nic nie da obywatelowi bo nie ma swoich pieniędzy państwo zabierze a potem da komus innemu, ciekawe że nikt tej analogi nie stosuje do dopłat, przecież Unia nie ma swoich pieniędzy tylko ma je od państw członkowskich. Tak jak za 500+ przyjdzie nam kiedyś słono zapłacić to o dopłatach nie chce myśleć .... ale podatków to się boi wójt podnieść ludziom którzy jeżdżą autami za 100 tysięcy i maja ciągniki za miliony.

 » Finanse (Xyz | 20-02-2020, 09:11:38)

Kolesiostwo w radzie gminy działa bez skrupułów jakim prawem gmina wyraziła zgodę na bezprzetargowa sprzedaż niektórych działek?? Szukamy oszczędności podnosimy podatki bo jeden z drugim chcą zakupić grunty po cichu w niższej cenie?? Brawo!!

 » Układ naprawczy??? (Obywatel | 20-02-2020, 09:01:49)

Tak jak w ubiegłych latach miałem dobre zdanie o ogólnym zarządzaniu i finalizowaniu inwestycji w naszej kochanej gminie tak teraz człowieka krew zalewa!!! Radny Wróblewski mówi o podniesieniu podatków bo gmina nie wyrabia ale na chore inwestycje typu zakup wyeksplowanej do granic możliwości równiarki która dwa lata stoi w częściach i nie pracuje kasa była. Nie wspomnę o hotelu w slaboszewie... Śmiech na sali!!! Ludzie pytam się dla kogo to?!! Dla kilku sportowców że świata? Na pewno na siebie zarobi...

 » likwidacja likwidacja (mieszkam tu | 20-02-2020, 08:54:33)

Brawo dla tych radnych którzy potrafili powiedzieć nie likwidacji funduszu sołeckiego. A ta dziesiątka która tak ochoczo głosowała za likwidacją może okazała by troszkę godności i zrzekła się diet przecież mamy kryzys, tzw."praca" którą wykonujecie dla gminy i nas mieszkańców jest funkcją społeczną i drodzy radni pokażcie że robicie to nie dla kasy. Bo to wasze patrzenie na sesji w tablety i podnoszenie rąk od czasu do czasu nie zasługuje na to żeby wam Szanowni Państwo płacić z naszych podatków. Na palcach jednej ręki można policzyć radnych aktywnych A cała reszta to statyści po to żeby raz w miesiącu ubrać się w gajerek i po wsi z teczką przejść. Dobrze że na kanale Youtube widać kto jak głosuję, kto robi za statystykę będzie dzięki temu okazja podziękować w następnych wyborach.

 » wójt (tak | 20-02-2020, 07:29:43)

....."Biorę pieniądze i w sumie nic nie mogę, nic nie zrobię". To jest naprawdę sytuacja bardzo zła - mówił wójt Marcin Barczykowski..... zawsze może wójt podać się do dymisji... wyborcom, którzy pewnie teraz żałują swego oddanego głosu nie podobają się ogromne pieniądze przesunięte na szkołę językową w Słaboszewie- zapewnienia Wójta że będzie ona przynosić zyski- jakoś do nas nie trafiają..... naprawde w naszej gminie są PILNIEJSZE POTRZEBY!!! i obietnice ,że wrócimy do funduszy sołeckich- jakoś nie chce mi się w to wierzyć... aha, a po kamień na drogi wystarczy zgłosić się do Lafarge- oferują pomoc w ramach dialogu społecznego... nie wykorzystana szansa.. a sołectwa muszą sobie radzić same i kupować kamień na drogi... Proponuje również aby nasz Wójt wprowadził e-terminarz, jaki proponuje portal samorządowy. Wiele razy jedzie się pozałatwiać sprawy w gminie i niestety wraca z niczym. cytat.....'Kalendarz jest na bieżąco aktualizowany. Tego i tego dnia – w określonych godzinach wyjazd w teren. Wójta nie ma wtedy na miejscu, należy więc poczekać z załatwieniem sprawy do dnia następnego, kiedy kalendarz wskazuje, że wójt jest na terenie urzędu. Internetowe novum pozwala oszczędzać mieszkańcom czas i usprawnia pracę urzędników, ponieważ nie muszą odrywać się od swoich zadań, żeby sprawdzić gdzie jest wójt"....

 » Lipa (Alleluja_i_do_przodu | 20-02-2020, 06:49:01)

Ooo piękna informacja o funduszu sołeckim co jak co ale pięknie się dzieje. Warto było również wspomnieć redakcjo iż na sesji rady przyjęto podwyżkę za odpady w wysokości 10 zł od osoby a więc teraz będzie to 24 zł a jak gwarantował WÓJTO będzie tego i więcej nawet pod 35-40 zł i pewnie nastąpi to już w październiku.

 » do radnych (juhas | 20-02-2020, 06:46:33)

A może ten "BEZ"radny da z swojej diety i pozostali zamiast podnośić podatki!Radni i tak w tej gminie są bezradni ,więc można by było ich zlikwidować.Na sołectwa nie ma ,a na pseudo hotel w Słaboszewie ,którym nie wiadomo co będzie sie działo jest? Ten hotelto dopiero strata pieniędzy!

 » Dąbrowa (Gmina | 20-02-2020, 05:57:47)

Ta gminę powinni dawno rozwiązać za mało mieszkańców jest.

 » . (Abc | 20-02-2020, 00:37:04)

Hahahaha więcej wycieczek polecam z całą wasza ekipa i 13 pensji.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (0)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (10)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (58)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (17)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
 » Udekorowali sołectwo (9)
 » Rozpoczną budowę parkingu (24)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ