Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kryminałki

Nielegalny towar "spod lady"

2021-01-22 19:05
 

W dwóch punktach handlowych w Mogilnie funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili wyroby tytoniowe bez akcyzy.

Jeden ze sklepów w Mogilnie poza legalną sprzedażą towarów, zajmował się także działalnością paserską i sprzedażą nielegalnych papierosów "spod lady". W punkcie handlowym funkcjonariusze KAS ujawnili 16 kg tytoniu oraz 3 200 sztuk papierosów. Nieuczciwe działania właściciela sklepu mogły narazić budżet państwa na stratę ponad 16 tys. zł.

Kontrabandę mundurowi Służby Celno-Skarbowej odkryli również na zapleczu innego mogileńskiego sklepu. Zatrzymano prawie 1 200 sztuk papierosów i niemal kilogram tytoniu o czarnorynkowej wartości blisko 1,7 tys. zł.

Osoby, u których ujawniono nielegalne wyroby odpowiedzą teraz za paserstwo akcyzowe zagrożone wysoką karą grzywny. (I | fot. IAS w Bydgoszczy)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [2]

 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » do ??? (Obywatel | 27-01-2021, 08:18:02)

Ująłeś całą prawdę o tym społeczeństwie. Patusy, kombinatorzy, złodzieje, pijacy dostają brawa i mają wielu obrońców, a co gorsza naśladowców, a uczciwie pracujący człowiek jest jeleniem i frajerem. Punkt widzenia zmienia się diametralnie jak ktoś zostanie okradziony, pijany kierowca potrąci jego dziecko, jak prywaciarz wywali na zbity pysk bez podania przyczyny, albo gdy nie płaci wynagrodzenia, gdy dostanie po mordzie jak będzie wracał wieczorem do domu... to wtedy już te elementy są be.

 » Tragedia (??? | 26-01-2021, 18:08:48)

To przerażające. Wyłudzają pieniądze z ustawianych kolizji a wy się fascynujecie jacy to goście są, choć wypłacane cwaniaczkom pieniądze pochodzą z waszych kieszeni (podwyżka składki). Podziwiacie cwaniaczków, którzy handlują lewym spirytusem i fajkami bez akcyzy a potem dziecię się, że na służbę zdrowia brakuje. Zachwycacie się tymi obrotnymi, co na lewym L4 pracują, na czarno pracuja, co firmy na emerytów przepisują a sami zasiłki z biura pracy wyłudzają, choć pieniądze im wypłacane pochodzą z waszych składek i podatków. Nazywacie kapusiem kogoś, kto zatrzymał nietrzeźwego kierowcę być może ratując tym samym wasze dziecko. Ludzie, ogarnięcie się! Gdzie my zmierzamy.

 » działania służb (widzę | 24-01-2021, 17:23:46)

A gdyby tak Służby Celno-Skarbowe zainteresowały się dziwną norą na ul.Hallera z maszynami do gier.Dziwne towarzystwo,dziwna działalność...Wszystko legalne?A może nikt tego nie widzi,nie wie co tam się dzieje.Dziwny lokal w środku miasta.

 » Do tabalugi (XXX | 24-01-2021, 07:29:47)

Masz rację.W Mogilnie jeden pan ze swoją żoną wałki na 10 milionów zrobił i na wolności już sobie chodzi. Dobrze że chociaż redakcja Cmg podała Fakt o zatrzymaniu bo w Pałukach nic nie napisali .A napisali na pierwszej stronie że papier toaletowy ktoś ukradł z gminy.Trzeba mieć dobre znajomości w tej gazecie żeby za dużo osób się nie dowiedziało.

 » Barany pisowskie (Ci*ty z piso | 24-01-2021, 04:52:08)

MILICJA to niech się za swoją prtie złodziej weźmie lepiej!! BARANY pisowskie.

 » do cm (misiek | 24-01-2021, 04:02:00)

Zła to szukaj w kościółku, czyli tam, gdzie w teorii powinno być dobro. Od zawsze irytuje mnie, przy okazji wykrycia jakiejś "kontrabandy" określenie "skarb państwa stracił"- nie stracił, tylko nie zarobił. Gdyby stawki były sensowne, to nikt by się nie narażał. Wg sondaży obecnie grupa palących to w przewadze ludzie o niskim statusie społecznym, podstawowo tylko wykształceni. Chyba lepiej jak tatuś kupi sobie tanio pojarkę, niż miałby jeszcze bardziej odjąć z kasy na utrzymanie rodziny. To jest taka swoista sztuka kompromisu. Ale żywię nadzieję, że jak ci przestępcy na miarę Al Capone wyrażą skruchę, to unikną kary- tak, jak p. Emilewicz, w końcu żyjemy w jednym państwie.

 » do ''cm'' (ja | 23-01-2021, 18:45:07)

Każda kradzież jest kradzieżą i każde przestępstwo przestępstwem. Ale jak się zachować, gdy rząd coś nakazuje, zaleca a sam robi przeciwnie. To kim ja jestem, że mnie można karać za drobne przewinienia, a przedstawicieli rządu za "wieże", za "70 mln" , za "zakup?" maseczek i respiratorów" to co? Aha , "taki był klimat" "taka konieczność". W demokratycznym kraju nie może być "równych" i "równiejszych".

 » przerażenie (cm | 23-01-2021, 11:45:03)

jestem przerażony poziomomem komentarzy. Czyli każdą kradzież teraz powinniśmy uniewinniać bo Sasin zmarnował 70mln tak? Ja teraz też mogę wyjść z domu i okraść osiedlowy sklepik na 5 tys zł bo co to jest w porównaniu z 70mln. Opanujcie się. Łamanie prawa to łamanie prawa. A jak ktoś nie płacki akcyzy to ujmuje to z budżetu na szkołę lub szpital. Taka osoba najprawdopodobniej jest zagorzałym patriotą ale okradać swój kraj to już ok.

 » zbrodnia (oburzony | 23-01-2021, 10:48:28)

Straszna zbrodnia, na 20 lat do więzienia. A kaczyński za 2 wieże i całe ministerstwo zdrowia dalej na wolności?

 » Papierosy (Cm | 23-01-2021, 00:23:25)

Jestem w szoku! W jakim świecie żyję? To tylko mała sprawa.... , ludzie! ZŁO JEST ZAWSZE ZŁEM, czy to małe, czy duże. Ale upodlone zostały wartości, którymi winni kierować się ludzie.

 » Fajeczki (Tabaluga | 22-01-2021, 23:23:35)

Bo Ci Co kradna miliony sie nie kara bo sa bezkarni I moga wszystko a biedny cos za grosze zakreci I juz mu funduje panstwo darmowe wczasy

 » Jednak nie (Tatiana | 22-01-2021, 23:13:21)

A ja już myślałam, że mogileńskie PG wreszcie opuściło biura i wyszło z komendy na ulicę...

 » Funkcjonariusze KAS ???? (Konsument | 22-01-2021, 22:36:18)

Malutkich bezbronnych To nie sztuka łapać Nadszedł teraz taki czas, że broń boże tych na górze ruszyć gdzie 10 milionów marnuję i to podatników czyli. I co i co można można kto nam podskoczy przecież suweren nam pozwolił na to.

 » spod z lady (fred | 22-01-2021, 20:35:42)

dajcie ludziom żyć

 » Taaa (Mieeetek | 22-01-2021, 19:39:28)

Nie to co 70 milionow na wybory.. Tym od wyborow ile grozi?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Strefa zażegna zbliżający się kryzys? (5)
 » Kostka zostanie zagospodarowana (6)
 » Kotłownia nadal na miał węglowy? (8)
 » Koncert z okazji Dnia Kobiet (2)
 » Pożar budynku gospodarczego (13)
 » Kolejna zbiórka gabarytów (3)
 » Patrolowali tereny leśne (3)
 » Małgosia potrzebuje pomocy (3)
 » Wystawa na Dzień Kobiet (0)
 » Niska temperatura w hali? (23)
 » 30 lat Black Red White (0)
 » Stworzą plany zagospodarowania (8)
 » W szpitalu nie będzie apteki (11)
 » Bezpieczne przejścia do remontu? (3)
 » Rezygnacja radnego Molendy (27)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ