Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Chętni na rządowe dopłaty

2022-07-21 19:21
 

Wielu mieszkańców gminy Dąbrowa natychmiast po usłyszeniu informacji o planowanych wypłatach dodatku węglowego w kwocie 3 tysięcy złotych chciało składać wnioski do Urzędu Gminy w Dąbrowie. Wójt zapewnia, że mieszkańcy zostaną niezwłocznie poinformowani o rozpoczęciu naboru.

Wielu mieszkańców gminy Dąbrowa już dziś zamierzało składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego, by jak najszybciej otrzymać pieniądze. Będzie jednak to możliwe, gdy stosowna ustawa wejdzie w życie.

- Wójt Gminy Marcin Barczykowski zapewnia, że mieszkańcy będą niezwłocznie informowani o rozpoczęciu naboru wniosków o dodatki. Na ten moment trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość, choć sytuacja na rynku grzewczym budzi sporo obaw i zmienia się dynamicznie - informuje wójt Marcin Barczykowski w komunikacie udostępnionym przez Urząd Gminy w Dąbrowie.

Wnioski będzie można składać dopiero po wejściu w życie ustawy aż do 30 listopada 2022 roku. Wymogiem będzie zarejestrowanie budynku w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Taki wpis należało złożyć do 30 czerwca tego roku.

- 19 lipca 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w sprawie dodatku węglowego, który ma przysługiwać gospodarstwom domowym, gdzie źródłem ogrzewania są piece na węgiel. Wysokość tego dodatku w projekcie ustawy określono w kwocie 3 tys. zł. Rządowy projekt jeszcze w tym tygodniu ma trafić do Sejmu RP. Dopiero po przyjęciu ustawy przez Sejm i Senat RP, podpisaniu jej przez Prezydenta RP i wejściu w życie będzie można składać wnioski o dodatki węglowe. Jak informowali przedstawiciele rządu dodatek będzie wypłacany na odbiorcę, na każde gospodarstwo domowe, które jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub złożyło wniosek ze wskazaniem źródła ogrzewania opartego o węgiel. Nie ma żadnych kryteriów dochodowych, czyli każdy, kto taki piec ma, taki wniosek może złożyć. Wnioski będzie można składać zaraz po wejściu w życie ustawy aż do 30 listopada 2022 r. - informuje Urząd Gminy w Dąbrowie. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

 » ): (Urzędnik | 05-08-2022, 13:30:10)

Zaineresowany - niestety, przypuszczam że masz rację w kwestii wzrostu cen.

 » CO (Zainteresowany | 04-08-2022, 11:47:28)

Z kół zbliżonych do władzy mogileńskiej, płyną informacje, że stawki za CO oraz ciepłą wodę wzrosną w pierwszej fazie podwyżek o 92%. Dodajmy do tego wzrost opłat za śmieci o kolejne kilkadziesiąt procent. Nie wspominam tutaj o cenach prądu, no i kosztów art. spożywczych. Tak, że ten kto nie zaznał jeszcze głodu i chłodu, może być pewny, że tę zimę zapamięta na całe życie.

 » Ująć, dodać (Hahaha | 02-08-2022, 22:07:23)

Piniendzy po prostu nie ma i nie będzie, guziki do naciskania i tęsknota za urwanym korytem

 » do Mieszkańca (max | 02-08-2022, 14:12:46)

Nic dodać, nic ująć. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak rozmawiam z elektoratem pis to przy pytaniach o celowość absurdalnie drogich inwestycji typu przekop przez Mierzeję, centralny port lotniczy itp. to dostaję odpowiedź, że to nie za moje. A za czyje pytam się???!!! Za rządowe?? Rząd nie ma własnych pieniędzy a wyłącznie dysponuje naszymi ciężko zarobionymi. Zapewne istnieje przypuszczenie, że pieniądze rosną na drzewach a pinokio je zbiera i wkłada do naszych koszyczków. Przytoczony tutaj Gierek oczywiście nie jest najlepszym przykładem, gdyż zadłużył kraj na blisko czterdzieści lat ale powstało za te środki mnóstwo zakładów pracy, które dawały ludziom stabilizację poprzez zatrudnienie. A dziś, kto jest zatrudniany? Znajomi królika, czyli garstka osób. A reszta? Reszta ma myśleć jak zapłacić w sklepie za zakupy, gdy ceny szaleją, ma myśleć jak opłacić rachunki za mieszkanie, gdy opłaty przewyższają dochody? Ma myśleć jak przeżyć. Czekamy teraz na nowe czynsze z SM w Mogilnie i już należy przyzwyczaić się do myśli, że będą dwukrotnie wyższe niż dotychczas. Jestem ciekaw ile wtedy będzie zadłużonych lokali, bo wybór pomiędzy jedzeniem a opłatami wydaje się jednoznaczny.

 » do Lili (Mieszkaniec | 01-08-2022, 12:35:07)

O jakim okresie dobrobytu piszesz, chyba że masz na myśli 7 lat rozdawnictwa pieniędzy i hodowania sobie elektoratu, to wtedy z Twoją tezą się zgodzę. Scenariusz będzie następujący, w przyszłym roku pis znów wygra wybory i będzie rządzić kolejną kadencję, być może ostatnią, ale przed nami jeszcze 5 lat katorgi. Obecnie rządzący zrobią wszystko by "załagodzić" finansowo katastrofę, która czeka nas zimą i w przyszłym roku, oczywiście za nasze pieniądze, nakręcając przy tym inflację, która będzie szybować do kilkudziesięciu procent. Ważne, że jest 500+, 300+, mieszkanie+, węgiel+, 13-stka, 14-stka itd. Proszę cofnąć się kilka lat wstecz i popatrzeć jaki był kryzys w Grecji, w Argentynie, i do czego doprowadziły nieudolne rządy. Na szczęście moje dzieci kończą edukację w tym kraju i już podjęły decyzję o wyjeździe raz na zawsze, co z jednej strony jako rodzica bardzo boli, jednakże z drugiej daje nadzieję na normalne życie, pozbawione absurdów tego kraju.

 » Doplaty (Lila | 31-07-2022, 15:45:14)

Kończy się 7 letni okres dobrobytu,przed nami ...sami sobie dopowiedzcie

 » ... (Zdzichu | 29-07-2022, 14:47:19)

Dopłaty mam gdzieś. Uzbierałem spory zapas zużytych opon i starych mebli, tak że zima mi nie straszna. Jak się poleje w piecu jeszcze farbą olejną lub zużytym olejem, to palić się będzie jak cholera. Część już pocięta w ładne kawałki czeka w piwnicy na sezon grzewczy. A SM może mnie cmoknąć...

 » Dawać fore (Tratata | 25-07-2022, 12:30:46)

Tfusk z kolegami z Brukseli pozamykali kopalnie bo im się marzy eko. I czar prysł, niech sobie teraz będzie eko ten kogo stać.

 » Do Marek (Mieszkaniec | 24-07-2022, 01:23:41)

Widzę, że lepiej znasz mój budżet domowy niż ja. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to poprostu nic nie pisz. Gdyby było jak piszesz, że nie trafiło na biednego to bym tu nie jęczał, że jest źle.

 » Mieszkaniec ECO (Marek | 23-07-2022, 21:10:12)

Zmieniłeś piec na pellet, to jesteś ECO. Teraz nie jęcz i się nie użalaj. Na biednego nie trafiło. Chciałeś być 'do przodu"to jesteś. Rząd jest z Ciebie dumny.

 » cukier (leon | 22-07-2022, 22:07:15)

Wystarczyła fama, że Biedra reglamentuje cukier po 10 kg, żeby momentalnie zniknął z półek. W Inter cukier coś circa about 7,50 pln (resztki). Tak się robi biznes. Polacy to jednak głupi naród.

 » do mieszkaniec (Jo | 22-07-2022, 16:21:01)

Mosz całkowitom racje. Ci co zostawili kopciuchy dostanom piniondze, a tacy jak jo co zmienili piec na gazowy, bydom bulić jak za zboże. Nima co wierzyć tymu Rzondowi.

 » !!! (Mieeetek | 22-07-2022, 12:40:08)

Ino wyciągać te swoje łapy po piniondze. Nic innego nie potraficie?? Byle tylko dostać coś za darmo. I tak wyngla nie bydzie tak że możeta sobie tymi pinindzmi polić w piecach. Głupi narodzie.

 » centralne ogrzewanie (Mieszkaniec | 22-07-2022, 12:38:08)

Informacyjnie, w Gnieźnie opłaty za CO podniesiono na razie o 78%. Jakieś pytania??? Odpowiem, że w Mogilnie oficjalnie mówi się o podwyżce wstępnie o ok. 90%, ale jeżeli będzie problem z opałem to przymiarka jest do podwojenia wysokości podwyżki. Tak, że ten...

 » klops (cm. | 22-07-2022, 12:11:02)

to sie musialo tak skonczyc. Bedzie gorzej, znacznie gorzej. I dobrze. Naród mial za dobrze i stał sie leniwy. A tak poprzez głód może rozumu nabierze.

 » Socjal a Inflacja! (Logan | 22-07-2022, 08:18:14)

To kolejne dodrukowane pieniądze. Jako państwo wydajemy więcej z budżetu niż do niego wpłacamy. Spowoduje to wzrosty inflacji i kredytów. Nawet StandUper Glapiński prosi by nie przesadzać z "pomocą" socjalną. Populizm i rozdawnictwo zawsze powodują katastrofę. Niestety w naszym powiecie wciąż istnieje PRL-owska mentalność, że jak ktoś się urodzi, to mu się wszystko należy ze strony państwa. Też chcę przypomnieć, że nie było żadnej nowelizacji do budżetu państwa. Ten kraj jest już zadłużony na kilkadziesiąt miliardów złotych. PiS w ciągu ostatniego roku przebił już Gierka i Tuska. A co na to Polak? Przyzwyczaja się do chrustu, zaciskania zębów, diety Czarnka i łyka propagandę telewizji rządowej. Jeszcze taka mała uwaga do tych co masowo wykupują cukier w dyskontach w Mogilnie. Mam nadzieję, że się nim roztyjecie, zachorujecie na cukrzycę i dorobicie się próchnicy, bo kompletnie nie dbacie o tych co chcą kupić tylko jedno opakowanie raz na miesiąc.

 » nagrody (max | 22-07-2022, 07:32:22)

A tak dla informacji Jastrzębska Spółka Węglowa z państwowych pieniędzy, czyli z naszych, przeznaczyła na nagrody dla pracowników blisko 480 mln zł. Górnik dostanie średnio 19 tyś. zł tytułem inflacji!!!! Spółka, która przynosi straty!!! A te 3 tyś. to jak ktoś tutaj trafnie wspomniał, są z naszych podatków.

 » dopłaty (mieszkaniec | 21-07-2022, 23:22:50)

Dzień dobry. Rząd znów dzieli Polaków na tych " lepszego i gorszego sortu". Najpierw trzeba zmieniać piece z "kopciuchów" na ECO. " Czyste powietrze" itp, itd. Ok trzeba być ECO i zmieniłem piec na pelletowy. Super zmiana pomyślałem. Nie ma sadzy, popiołu, i całego tego węglowego brudu i w dodatku paleta pelletu po 800 zł. Drugi sezon grzania kolejny rok rządów PIS i już pellet 1000 - 1500 zł. A w tym roku już po 2200-2300zł. I tak oto zostałem porobiony na tej ekologii bo teraz mnie się dopłata nie należy mimo , że zrobiłem co chcieli i wymieniłem "kopciucha". Podsumowując powiem tak weżcie sobie te dopłaty , te 500+, te 13 i 14 emerytury, te wszystkie niby tarcze i wróćcie ceny , które były 6-7 lat temu i sobie poradzimy. Nie wiem Kto wierzy w to , że rząd daje ???? Rząd nie ma swoich pieniedzy !!!!!! Wszystko co ma zabiera nam - podatnikom !!!!! Dlatego teraz nas łupi niemilosiernie bo nie ma już środków na to dawanie !!!! Pozdrawiam .

 » Węgiel (P,,,,,,, | 21-07-2022, 23:22:37)

Praecież niedawno sam pan prezydent stwierdził że Polska węglem stoi i ma go na 200 lat a dziś co? nagle brakuje? Słuchajcie dalej biadolenia polityków to was wyprowadzą.

 » inflacja (Kcin | 21-07-2022, 21:09:16)

Rzad nie ma własnych pieniedzy, wiec na węgiel będzie musiał złupić w podatkach swych wyborców. Swoją drogą dziwne ze w kopalniach do ktorych ciagle dokładamy teraz nie ma węgla..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Bez biletów, z marihuaną (4)
 » Co dzieje się z lampami? (10)
 » Szkolenie o zmianach podatkowych (0)
 » LUBIESZEWO: Samochodem w drzewo (10)
 » KWIECISZEWO: Rozbudowa DK15 (15)
 » Zdobądź nowe uprawnienia (0)
 » Koncert przy fontannie (22)
 » Konferencja z warsztatami (7)
 » Wygraj gęsią tuszkę (3)
 » Leci woda i zagra muzyka (53)
 » Zrezygnowali z wykonawcy (24)
 » Zderzenie w Bielicach (1)
 » Oświadczenie SM w Mogilnie (0)
 » Pożar w Młynach (1)
 » Uwolnili sarnę (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ